Pohodové-Zájezdy.cz
Bali - Bali, Indonésie - Pohoda na Bali s lehkou turistikou
Termín 21. 07.-01. 08. 2024
Délka zájezdu 12 dní
Strava polopenze
Fyzická náročnost 2 z 10
Kód zájezdu 23BAP01001

56 990,-/osoba

Zarezervovat zájezd

Úvod:

Chcete-li zažít nedotčenou nádheru ostrova bohů, připojte se k nám a poznejte přírodní krásy ostrova v nejlepší kvalitě. Bali nabízí turistům nepřeberné množství historických, kulturních a uměleckých památek, ale take velké množství nádherných vodopádů skrytých v džungli, vulkány, termální laguny v blízkosti aktivních sopek, které vybízí k odpočinku, jeskyně a na pobřeží velkolepé scenérie skal. Projeďte s námi do pralesa, na rýžové terasy, kochejte se divokou a drsnou přírodou, poznávejte život obyčejných Balijců, zažijte ohromující atmosféru fauny a flóry. Ubytování máme přímo u pláže, v ***hotelovém ubytovacím zařízení s bazénem, které ctí balijskou kulturu a přírodu. Provází Alena Zlamalová.

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy na Bali, transfer na ubytování do okolí CANDIDASY, ubytování, večeře.
 • 3. den: snídaně, pobyt u bazénu, koupání v moři, procházka po pobřeží, relaxace, odpoledne pěšky (cca 4 km) do města CANDIDASA, návštěva místního chrámu u lotosového jezera uprostřed města atd.
 • 4. den: po snídani se vydáme do vnitrozemí, kde budeme objevovat krásy džungle, projdeme se pěšky divokým skalním údolím až dorazíme do posvátného a tajemného kaňonu THE SECRET CANYON OF SUKAWATI. Ten je tak neuvěřitelný, že inspiruje každého, kdo chce být ohromen v reálném životě výhledem na přírodní mistrovské dílo, procházka opičím lesem UBUD MONKEY FOREST, který je zajímavý nejen spoustou opic, ale i nádhernou bujnou vegetací, odpoledne do centra města UBUDU, hlavního uměleckého a kulturního centra na Bali. Město je umístěno na strmé rokli mezi rýžovými poli. Zde si prohlédneme královský palác PURI SAREN AGUNG, vychutnáme si atmosférou městečka a místní kuchyni. Večer návrat do hotelu.
   
 • 5. den: po snídani odjedeme do přístavu PADANG BAI a procházkou si dojdeme na pláž BLUE LAGOON, kde strávíme část dne na nejkrásnější pláži ostrova s bělostným pískem, bez davu turistů, možnost šnorchlování v průzračné vodě. Při návratu zastávka u moře s černými písky a s chrámem GOA LAWAH (netopýří jeskyně). Navečer přejezd na ubytování, večeře.
 • 6. den: po snídani výlet na PURA BESAKIH - největší a nejstarší matka balijských chrámů. Jeho prohlídka je téměř povinností pro všechny návštěvníky Bali. Všichni králové, kteří panovali na Bali, se chodili klanět BESAKIH chrámu. Poté odjezd do TIRTA GANGGA, vodního paláce, který je obklopen bludištěm bazénů a fontán, bujnou zahradou a kamennými sochami. Při dostatku času přejezd k moři a koupání na bílé pláži VIRGIN BEACH, odjezd na ubytování, večeře.
 • 7. den: odpočinkový den, pobyt u bazénu a moře nebo fakultativně časně ráno odjezd k výstupu na nejvyšší sopku GUNUNG AGUNG (turistika cca 9 hod.).
   
 • 8. den: snídaně, relax u bazénu, moře nebo výlet do pralesa, do nedaleké vesnice TENGANAN, kde žije komunita lidí, která zachovává starověkou MAJAPAHIT balijskou kulturu. Lehká túra pralesem s výstupem na vyhlídku, sestup rýžovými terasami k řece (cca 4 hod.). Na zpáteční cestě koupání na bílé pláži VIRGIN BEACH.
 • 9. den: ráno odjezd k posvátným pramenům TIRTA EMPUL, které jsou nejposvátnějšími prameny na ostrově a přisuzují se jim magické účinky. Místní obyvatelé sem chodí dělat rituální očistu. Přejezd ke skalním hrobkám GUNUNG KAWI z 11. století - jeden z největších a nejstarších monumentů na Bali. Do areálu vstoupíme po 371 kamenných schodech. Procházka cca 1,5 hod. Cestou zpět zastavíme u sloní jeskyně GOA GAJAH z 10. století, památka UNESCO. Pod jeskyní jsou dva bazény a cestou podél řeky můžeme dojít ke kamenným reliéfům YEH PULU vytesaných do skály. Procházka cca 2 hod. Večer návrat na ubytování.
 • 10. den: po snídani, odjezd na VIRGINIA BEACH, relax u moře, nebo fakultativně časně ráno odjezd k nádherným SECRET GARDEN OF SAMBANGAN. Po absolvování rýžových teras budeme objevovat tři tajné vodopády. Poté půjdeme z kopce přes vesnici CENGANA. V této oblasti si můžeme prohlédnout život místních lidí, uvidíme, jak místní lidé zpracovávají kávu a vyrábí tradiční medicínu, na plantážích pěstují hřebíček, kakao, exotické ovoce atd. Dále budeme pokračovat vesnicí BANTENAN k dalším čtyřem vodopádům. Všechny vodopády vyzývají k úžasné koupeli a osvěžení. Večer návrat na ubytování.
   
 • 11. den: transfer na letiště, odlet z Denpasaru.
 • 12. den: přílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Denpasar vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, transfer na/z hotelu, 9x nocleh v ***hotelu, 9x polopenze, všechny výlety dle programu místním mikrobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
   
 • Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč.