Pohodové-Zájezdy.cz
USA - USA, Havajské ostrovy - pohoda na Havaji + návštěva města andělů Los Angeles
Termín 03. 09.-17. 09. 2020
Délka zájezdu 15 dní
Strava snídaně
Fyzická náročnost 1 z 10
Kód zájezdu 20HAW01885

79 999,-/osoba

Zarezervovat zájezd

Poleťte s námi objevit perlu Pacifiku, Havajské ostrovy. Tyto magické ostrovy nabízejí vedle nádherných písečných pláží a neuvěřitelně pestrých korálových útesů ještě mnoho dalších zajímavostí. Navštívíme to nejlepší z ostrovů Oahu a Hawai´i. Budeme relaxovat na bílých plážích, koupat se v azurově modrém moři, nasávat přátelskou atmosféru a polynéskou pohostinnost místních Havajanů. Objevíme podmořské krásy během šnorchlování se želvami, delfíny a dokonce i s rejnoky manta. Zdejší krajina je plná kontrastů, ty poznáme na vlastní kůži během zajímavých výletů. Pojedeme podél scénických pobřeží, skrz deštný prales, ale také do jedné z nejaktivnějších vulkanických oblastí na světě - Národního parku Volcanos. Odnesete si jedinečný zážitek z lávových polí, který ve vás zůstane ještě dlouho po návratu domů. Vyjedeme i na nejvyšší horu Pacifiku, uctívanou a posvátnou Mauna Kea tyčící se do výšky 4 207 m. Prozkoumáme hlavní město Honolulu, navštívíme i nechvalně proslulý přístav Pearl Harbor a tamní památník obětem japonského útoku USS Arizona. Na závěr zájezdu se ještě projdeme ve městě andělů Los Angeles. Po celou dobu pobytu i na výletech vás bude doprovázet náš zkušený průvodce.

 
Program zájezdu
1. - 2.den: letecký přesun na ostrov OAHU (Ostrov setkání), aklimatizace a prohlídka centra HONOLULU (Aloha Tower, královský palác Iolani, budova vrchního soudu a socha krále Kamehameha, procházka Chinatownem, možnost navštívení Muzea umění).
3. den: po snídani navštívíme přístav PEARL HARBOR s památníkem legendárního křižníku USS Arizona a vrakem ponorky USS Bowfin, který připomíná napadení USA Japonskem v roce 1941, v odpoledních hodinách procházka v okolí populární pláže WAIKIKI s následným lenošením u moře.
4. den: po snídani přejedeme do nedaleké přírodní rezervace HANAUMA BAY, překrásná pláž přímo vyzývá ke koupání a především šnorchlování, zdejší nádherné korály s množstvím tropických ryb a s želvami patří k nejpopulárnějším zastávkám na ostrově Oahu.
5. den: snídaně, volný program - nákupy, koupání, možnost využití jízdenky na místní dopravu nebo fakultativně šnorchlovací výlet s delfíny a želvami.
6. den: snídaně, celodenní výlet - prozkoumáme bílé pláže v okolí KAILUA, procházka k vodopádům MANOA FALLS, japonský chrám BYODO-IN, překrásné scenérie východního pobřeží WINDWARD COAST, možnost návštěvy Polynéského kulturního centra v LAIE, malebné zátoky TURTLE BAY a WAIMEA BAY.
7. den: snídaně, výlet tentokrát na západní pobřeží WAI´ANAE COAST - pohádkové písečné pláže, posvátná jeskyně Havajanů KANEANA CAVE, procházka v KA´ENA POINT STATE PARK, návštěva původní ananasové plantáže firmy Dole.
8. den: snídaně, krátký přelet do města KAILUA KONA na ostrově HAWAI´I (Velký ostrov), koupání a nákupy.
9. den: snídaně, celodenní výlet do NP HAWAI´I VOLCANOES, pozorování nejmladší a stále aktivní sopky KILAUEA, lávové jezero kráteru HALEMAUMAU, lávová jeskyně THURSTON LAVA TUBE, CHAIN OF CRATERS ROAD - silnice utopená v lávě nabízející spektakulární výhledy do okolní sopečné krajiny, pozorování aktivních lávových proudů podle aktuální situace. Po cestě zastávka na nejjižnějším bodě USA KA LAE a koupání na černé pláži PUNALUU BLACK SAND BEACH.
10. den: snídaně, celodenní výlet do severní části ostrova, výjezd na posvátnou horu Havajanů a nejvyšší horu Havaje MAUNA KEA (4 207 m), která je poseta astronomickými observatořemi, projížďka klikatou pralesní silnicí až k údolí WAIPIO nabízející dech beroucí pohledy na okolní džungli a oceán.
11. - 12. den: snídaně, volný program, nákupy suvenýru, koupání, fakultativně šnorchlovací výlet na vyhlášené korálové útesy poblíž KONA, pro dobrodružné povahy možnost fakultativně nočního šnorchlování s rejnoky manta.
13. - 14. den: snídaně, koupání, dle letového řádu odlet do LOS ANGELES, procházka po známém chodníku slávy na Hollywood Boulevardu s otisky rukou a nohou slavných herců. Prohlédneme si Egyptian Theater, kde se konala první hollywoodská premiéra v r. 1922, Beverly Hills s nákupní třídou Rodeo Drive. Poté odlet do ČR.
15. den: návrat do ČR.
Cena zahrnuje: letenka Praha-Honolulu a Kona-Praha a přelet Honolulu-Kona vč. let. tax a poplatků cca 24 500 Kč, doprava pronajatými minivany na obou ostrovech, přejezdy místní dopravou, poplatky za vjezd minivanů do NP, 12x nocleh v ***hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy do objektů, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
Příplatky: 1lůžkový pokoj 18 000 Kč, registrace ESTA ke vstupu do USA 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 825 Kč, do 80 000 Kč za 1 425 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč.
Příplatky a slevy